Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü MUDOSK Eğitmen ve sporcuları Van’da bulunan Başet Dağı Tırmanışı’nı gerçekleştirdi.

Her yıl düzenli olarak Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına gönderilen sporcular, eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlıyorlar. MUDOSK yetkilileri Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun programında yer alan faaliyetleri sürdürmeye devam edeceklerini bildirdiler. Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü Ekibi sporcuları faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Katıldıkları eğitim kamplarında gördükleri dağ arama kurtarma, deprem ve çığ eğitimlerinin Muş açısından oldukça önemli olduğuna vurgu yapıldı. MUDOSK Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü yönetim kurulu üyesi ve Eğitmeni Mahmut Sönmez, “Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü olarak yapılan faaliyetlerin çok önemli olduğunu bir kez daha gösterdik. Çünkü Türkiye Dağcılık Federasyonu’nda kaliteli bir çizgi oluşturan Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü MUDOSK, Muş’un adını en iyi şekilde zirvelere taşıyor.” diye konuştu.

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun 2016 yılı programında yer alan faaliyetleri sırasıyla yerine getireceklerini bildiren Sönmez , eğitim kamplarına ve bu tür faaliyetlere sporcu göndermenin de kendilerini onurlandırdığını, il içersinde ve başka illerde sporcuların faaliyetlerini sürdüreceklerini söyledi. Başet Dağı Tırmanışı’na Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü MUDOSK Eğitmeni Hakkı Oğur katıldı. Oğur, burada yaptığı açıklamada, ” Vanın Gürpınar ilçesinde bulunan Başet Dağları Türkiye’nin Doğusunda bulunan bir dağ sırası.Doğu Anadolunun Doğusundaki Başet Dağı 3684 mt yüksekliğindedir Bu zirveye çıktık. Bu bizim için oldukça önemli bir başarıdır.

Zaten kulübümüz yönetim kurulu ve eğitimli sporcularıyla bir çok başarıya imza atarak başarılar elde etmiştir. Bu başarılar daha da iyi bir seviyede diğer başarıları getirecektir.Türkiye’nin en güzel dağlarından birine zirve yaptık.” Fırat Demir

 

Haber 49 Gazetesi