Muş Dağcılık, Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Kulübü (MUDOSK), her yıl düzenli olarak Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına sporcu gönderiyor

Muş Dağcılık, Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Kulübü (MUDOSK), eğitimli sporcu yetiştirmeye devam ediyor. Türkiye Dağcılık Federasyonu 2014 faaliyet programında yer alan Erzincanın Kemaliye ilçesinde yapılan Yaz Temel Eğitim faaliyetine MUDOSKtan bir antrenör, bir bayan ve bir erkek olmak üzere iki sporcu katıldı.

TDFnin Yaz Temel Eğitim Kampına değişik illerden 130 sporcu katılıyor. MUDOSK Yönetim Kurulu üyesi Fırat Demir yaptığı açıklamada; Her yıl düzenli olarak TDF eğitim kamplarına sporcu gönderiyoruz. Muşun ve Türkiyenin en eski kulüplerinden MUDOSKun yetiştirdiği sporcuların arama kurtarma konusunda ülkemize ve ilimize katmış olduğu katkıların çok büyüktür. Bundan sonraki aşama da sporcularımızın 7 eğitim kampını da başarılı bir şekilde temsil edeceğinden eminiz dedi.

Kentteki dağcılık faaliyetlerinin süreceğini kaydeden Demir, Süphan dağı, Cilo (SAT) dağı, İran Sabalan, Demavent dağı ve Ağrı dağının da faaliyet programlarımızın içindedir. İmkanlar dahilinde faaliyetlerimize devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Muş Dağcılık İl temsilcisi ve MUDOSK Başkanı Mehmet Çağlayan da Muş Dağcılık, Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Kulübü olarak il içinde yapılan faaliyetlerin çok önem arz ettiğini kaydederek, MUDOSK üyesi altı dağcılık antrenörünün olması kulübümüzün ne kadar başarılı bir çizgide olduğunun göstergesidir. Türkiye`de Dağcılık ve Deprem Arama Kurtarma alanlarında kaliteli bir çizgi oluşturan MUDOSK, Muş’u en iyi şekilde temsil ediyor. Muş’un 1inci derece deprem kuşağında yer almasının eğitimleri daha da önemli kılıyor. Bu yıl ilimizden toplam beş sporcu ve iki antrenörle eğitim kampına katılım sağlanması düşünülüyordu. Olumsuzluklar nedeniyle MUDOSKtan biri bayan iki sporcu ve Şeker Spordan bir sporcu toplam da üç sporcu bir antrenörle katılım sağladık. Bizlere katkı sağlayan; Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sayın Ali Kartala, Şeker Fabrikası Müdürü Sayın Nizamettin Gülere, Sevgi Engelliler Derneği Başkanı Sayın Turgut Korkmaza ve Şeker Spor yönetim kurulu üyesi Sayın Ömer Özcana katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Sporcularımız ve MUDOSK Dağcılık Antrenörü Mehmet Hakkı Oğurun kazasız belasız, başarılı bir kamp geçirmelerini diliyorum şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi