Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü MUDOSK Antrenör ve sporcusu 2015 Kazbek Dağı Tırmanışını gerçekleştirdi.

Başarılı tırmanışlar gerçekleştiren MUDOSK, Kazbek dağı tırmanışını da gerçekleştirdi.

Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü MUDOSK Antrenör ve sporcusu 2015 Kazbek Dağı Tırmanışını gerçekleştirdi.

Her yıl düzenli olarak Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına gönderilen sporcular, eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlıyorlar. Türkiye Dağcılık Federasyonu Muş İl Temsilcisi ve Muş dağcılık, doğa sporları ve arama kurtarma kulübü MUDOSK başkanı Mehmet Çağlayan Türkiye Dağcılık Federasyonunun programında yer alan faaliyetleri sürdürmeye devam edeceklerini bildirdi. Katıldıkları eğitim kamplarında gördükleri dağ arama kurtarma, deprem ve çığ eğitimlerinin Muş açısından oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Çağlayan “Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü olarak yapılan faaliyetlerin çok önemli olduğunu bir kez daha gösterdik. Çünkü Türkiye Dağcılık Federasyonunda kaliteli bir çizgi oluşturan Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü MUDOSK, Muş un adını en iyi şekilde zirvelere taşıyor dedi. Türkiye Dağcılık Federasyonunun 2015 yılı programında yer alan faaliyetleri sırasıyla yerine getiriyoruz, eğitim kamplarına ve bu tür faaliyetlere sporcu göndermenin de kendilerini onurlandırdığını, il içeresinde ve başka illerde sporcuların faaliyetlerini sürdüreceklerini söyledi. Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü MUDOSK başkanı Çağlayan TDF 2015 programında yer alan 25-30 Agustos 2015 Kazbek dağı tırmanışını gerçekleştiren Kulübümüz Eğitmeni Mehmet Hakkı Oğur Kardeşimizi tebrik ediyoruz. Dedi

2015 faaliyet programında yer alan Kazbek Dağı Tırmanışına Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü MUDOSK Antrenör Mehmet Hakkı Oğur katıldı.

Oğur, yaptığı açıklamada, “Kazbek Dağları tramınışımız çok güzel geçti. Bu bizim için oldukça önemli bir başarıdır. Zaten kulübümüz yönetim kurulu ve eğitimli sporcularıyla birçok başarıya imza atarak başarılar elde etmiştir. Bu başarılar daha da iyi bir seviyede diğer başarıları getirecektir” dedi.

Fırat Demir / HABER49