MUDOSK tarafından başlatılan kurslara ilginin yoğun olması dikkat çekiyor.

MUDOSK tarafından başlatılan kurslara ilginin yoğun olması dikkat çekiyor.   Kötü alışkanlıklardan kurtulmanın tek yolu, eğitim ve sevgidir projesine yoğun ilgi.   Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında MUDOSK tarafından yürütülen Kötü alışkanlıklardan kurtulmanın tek yolu eğitim ve sevgidir projesi ile başlatılan kurslar büyük ilgi görüyor.

Bu kapsamda merkeze bağı Soğucak köyü yakınlarında bulunan eski kışlada arama ve kurtarma eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimle ilgili olarak açıklamalarda bulunan MUDOSK Başkanı ve proje koordinatörü Mehmet Çağlayan, eğitime 60 kursiyerin katıldığını belirterek: “Deneyimli Eğitmenlerimizin nezaretinde meydana gelebilecek olan bir depremde, çığda dağ kazasın da arama kurtarma çalışmaların da, arama ve kurtarmanın tüm teknikleri öğretilerek olası bir zayiatı asgariye indirmek amacı taşıdıklarını,  Amacımız derneğimizde kursa katılan tüm kursiyerimize her alanda kurs vermek ve verdiğimiz dallarda uzmanlaştırmaktır. Bu eğitimler aşamalı olarak devam edecektir.

Daha ileri ki tarihlerde arkadaşlarımız dağcılıkla ilgili yürüyüş ,  dağ arama kurtarma ve kampçılık eğitimi alacaktırlar” dedi.

Muş Ovası Gazetesi