Afet olaylarında, özverili çalışmalarıyla dikkat çeken, başarılarıyla ulusal medyada da yer alan MUDOSK’a vatandaşın güveni tam.

MUDOSK, vatandaştan tam not aldı. Birçok afet olayında başarılı çalışma sergileyen ve Erciş, Van depremlerinde de önemli sayıda insanı enkaz altından canlı olarak çıkartan MUDOSK vatandaşın güvenini kazandı.

Özverili çalışmalarıyla ve başarılı operasyonlarıyla dikkatleri üzerine çeken MUDOSK, vatandaştan tam not aldı. Afet olaylarında, vakalara kısa sürede ulaşan, olaylara operasyonda başarılı olan MUDOSK’a vatandaşlar çok güvendiklerini belirttiler. Vatandaşlar, bir afet olayında ilk akıllarına gelen kurtarma ekibinin MUDOSK olduğunu ifade ederek, Muş’ta böyle bir ekibin olmasının kendilerine güven verdiğini, yaşanan olaylarla da bu güvenin pekiştirildiğini söylediler. MUDOSK, bir çok afet olayının dışında, Erciş ve Van’da meydana gelen depremlerde gösterdiği başarı ile ulusalda dikkatleri üzerine çekmiş, kurtarma ekipleri arasında önemli bir yer edinmişti. MUDOSK’un bu başarısı da, Muş’ta da geniş yankı bulmuş ve takdir edilmişti.

Muş Ovası Gazetesi