Muş Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün (MUDOSK) organize ettiği iki günlük Andok Dağı tırmanışı başarı ile tamamlandı.

MUDOSK tarafından organize edilen 2 bin 700 rakımlı Andok dağı tırmanışına 11 dağcı katıldı. Antalya Gençlik Spor Kulübü ve Antalya Dağcılık İl Temsilciliği’nden de dağcıların katılımı gerçekleştirilen tırmanış için Cevizlidere köyüne giden dağcılar, İncebel yaylarına kamp kurdular. Daha sonra aynı gece saat 00.30’da tırmanışa başlayan dağcılar, Katır Düşüren ve Ayı Çeşmesi mevkiilerinden geçerek 6 saatlik zorlu bir yolculuğun ardından 2 bin 700 rakımlı Andok Dağı’na zirve yaptılar.

Tırmanış ile ilgili olarak açıklama yapan MUDOSK Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Özmen, etkinliğin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini söyledi. Tırmanışa katılan Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesi Faruk Gülşen de, tırmanışın oldukça güzel ve başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini söyleyerek, “Tırmanış yaptığımız bölge oldukça farklı ve güzel bir bölge. Bugüne kadar hiç görmediğimiz bitki türleri ve çekirge çeşitlerini burada gördük. Çok zevkli ve güzel bir tırmanış oldu” şeklinde konuştu.