Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Kulübü (MUDOSK) Fotoğraf Birimi olarak fotoğrafçılık kursu açtı.

2000 yılında kurulan, bir çok alanda aktif faaliyetler yapan MUDOSK kendi bünyesi içinde branşları birimleştirerek o branşlarda kurslar veriyor.. Fotoğrafçılık birimi de bunlardan biri. MUDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çağlayan ve Fotoğraf Sanatçısı Adem Sönmez tarafından verilen Her iyi dağcı çok iyi bir fotoğrafçı olduğunu belirten MUDOSK Başkanı Çağlayan, 2 ay süreyle devam edecek olan kursta ilk kez sayısal değerler göz önünde bulundurularak verilecek kurs ile ilgili yaptığı açıklamada: “MUDOSK’un bünyesinde bulunan fotoğrafçılık birimi kapsamında kurs açtık. Kurs için daha önce gerekli duyurular yapılmıştı. Yoğun ilginin gösterildiği fotoğrafçılık kursu için müracaatlar değerlendirilip toplam 25 kişiyi değerlendirip kursa kabul ettik.. Kursta katılımın sınırlı sayıda tutmamızın amacı kursaktaki verimliliği artırmak ve kursiyerlerle pratikte tek ilgilenip , kursun niteliğine uygun geçmesini sağlamaktır. Sayısal ve PS eğitimlerini bizzat kendisinin vereceğini belirten Çağlayan; Kursumuzda Muş’lu fotoğraf sanatçısı Adem Sönmez’in tecrübe ve bilgisinden de faydalanacağız” dedi.

MUDOSK faaliyetlerine devam ediyor

2000 yılından bu yana aktif bir şekilde sürekli faaliyetler yaparak sporcu yetiştiren MUDOSK, halka açık sosyal etkinlikleri ise göz dolduruyor. MUDOSK’un amacına değinen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çağlayan, “Doğa sevgisini yaygınlaştırmak, tanıtmak ve doğayı korumak. Bu yöndeki tüm sportif etkinliklerde bulunmak, çalışmaları kollar halinde organize etmektir” dedi. Çağlayan, ayrıca: “Başta Arama kurtarma olmak üzere, dağcılık faaliyetlerini ve birimlerimizde olan kurslarımızın devamlılığını sağlamak, eğitimli MUDOSK Yönetim kurulu üyelerinin vereceği eğitimlerle MUDOSK’ UN başarısını ve faaliyetlerini ileri seviyeye taşımak amacındayız.

Öte yandan MUDOSK’un fotoğrafçılık kursu açmasının bir şans olduğunu belirten Fotoğraf Sanatçısı Adem Sönmez ise 2 aylık kurs süreci boyunca iyi bir eğitim vereceklerini kaydetti.

 

Fırat Demir / Haber 49 Gazetesi