Muşlu dağcılar, Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) faaliyet programında yer alan Sarıkamış Şehitlerini Anma tırmanışına katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muş Dağcılık İl Temsilciliği, Sarıkamış şehitlerinin 101. yıldönümü dolayısıyla anma tırmanışına katıldı. Tırmanışa Muş Dağcılık, Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Kulübünden (MUDOSK) Hakkı Oğur ve Ezgi Küçükşantürk, Şekerspor Kulübünden Doruk Yaylak katıldı. Tırmanışın başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini belirten Dağcılık İl Temsilcisi Mehmet Çağlayan, Sarıkamış şehitlerini bir kez daha rahmetle andıklarını söyledi. 2015 yılında 16 faaliyet ve eğitimlere katılımın sağlandığını ifade eden Çağlayan, Dağcılık faaliyetleri bakımından bu yıl verimli geçti. Resmi 16 faaliyet ve eğitime katılım sağlandı. Yılın son faaliyeti olan Sarıkamış Allahu ekber Dağı Şehitlerimizi anma tırmanışı çok güzel geçti. Katkılarından dolayı Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Ali Kartal’a teşekkür ederim dedi.

Türkiye Dağcılık Federasyonunun (TDF) eğitim faaliyetlerine Muştan sürekli sporcu gönderdiklerini ifade eden Çağlayan, Muş Dağcılık İl Temsilciliği olarak ilimizde faaliyet gösteren Muş Dağcılık, Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Kulübü (MUDOSK) ve Şekerspor Kulübünden sürekli sporcuları faaliyetlere gönderiyoruz. En önemli faaliyetlerden biri arama ve kurtarmadır. Çünkü bölgemizde yaşanan birçok doğal afetlerde eğitimli sporcularımız yer almıştır. Bunlara en iyi örnek ise Bingöl ve Van depremleridir. Arama kurtarma eğitimleri almış birçok dağcımız bu afetlerde önemli roller oynamışlardır ifadelerini kullandı.

Sarıkamış Allahu ekber Dağı Şehitleri anma tırmanışına katılan sporcuları tebrik eden Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kartal ise, Bu anlamlı haftada, Sarıkamış Allahu ekber Dağı Şehitleri anma tırmanışında zirve yapan sporcuları kutluyorum. Bu faaliyetlere ilimizden sporcu gönderen Dağcılık İl Temsilcimiz Mehmet Çağlayan ve ekibine teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi