MUDOSK, Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun 2016 yılı Eğitim faaliyeti programında yer alan 31 Ocak- 2 Şubat 2016 Süphan dağı kış tırmanışına katıldı.

Muş Dağcılık Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Kulübü, Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun 2016 yılı Eğitim faaliyeti programında yer alan 31 Ocak- 2 Şubat 2016 Süphan dağı kış tırmanışına katıldı.

Türkiyenin değişik illerinden 15 profesyonel sporcunun katıldığı tırmanışa MUDOSK’dan M. Hakkı OĞUR görevli antrenör, Hamit SOĞÜTLÜ sporcu olarak katıldılar.
Tırmanış çok çetin geçen kış şartlarında başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Dağcılık İl Temsilcilisi Mehmet ÇAĞLAYAN yaptığı açıklamada; ‘’Süphan’dan sonra Muş İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan 05-09 Tarihleri arasında Kayseri- Erciyes dağı tırmanışı yapılacaktır. Bu tırmanışa Türkiye Dağcılık Federasyonunun Tüm eğitimlerini bitirme şartı olduğunu ilimizden ben ve dağcılık antrenörlerimizden Mahmut SÖNMEZ ve M.Hakkı OĞUR katılacaklardır. İnşallah kazasız belasız bir tırmanış gerçekleştirip, bayrağımızı ve flamamızı Erciyes dağının zirvesinde dalgalandırırız.’’ Dedi.

MUDOSK kulübü yönetim kurulu üyesi Fırat DEMİR yaptığı açıklamada; Geçen yıl Türkiye Dağcılık Federasyonu resmi 18 faaliyet ve eğitimine katıldık. Sporcumuz aynı zamanda Antrenörümüzden M. Hakkı OĞUR Dağcılık Milli takımına seçilerek Gürcistan Kazbek dağına tırmanış gerçekleştirdi. İlimizi yurt içi ve yurt dışında başarılı bir şekilde temsil ediyoruz. Aynı zamanda deprem, çığ, dağ arama kurtarma eğitimlerimizi aksatmadan yerine getiriyor, diğer illerdeki kurtarma ekipleriyle istişare halinde haberleşmemizi sağlıklı bir şekilde yapıyoruz.’’ dedi

Fırat Demir